Windykacja

Profesjonalna windykacja długów we współpracy z Kancelarią Radcy Prawnego Kamila Filipskiego

Jedną z głównych specjalizacji Kancelarii Radcy Prawnego Kamila Filipskiego jest windykacja należności. Wsparcia prawnego we wspomnianym zakresie udzielam zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom indywidualnym. Jako wysokokwalifikowany oraz posiadający wieloletnie doświadczenie windykator, moich Klientów obsługuję w pełni kompleksowo, oferując pomoc w ramach wszystkich kroków wchodzących w skład procesu dochodzenia należności, takich jak windykacja przedsądowa, właściwy etap sądowy, a także kontrola prawidłowego przebiegu postępowania egzekucyjnego.

Podczas całego okresu współpracy przywiązuję bardzo dużą wagę do jakości komunikacji pomiędzy mną a Klientem, dbając o to, aby w każdym przypadku uzyskali Państwo odpowiedzi na nurtujące pytania związane z prowadzoną sprawą. Wszystkim moim Klientom gwarantuję stały, bieżący kontakt oraz pełny dostęp do aktualnych informacji w zakresie, jaki obejmuje prowadzona przeze mnie windykacja długu.

Windykacja należności – przebieg współpracy

Planowane do podjęcia przeze mnie działania uzależnione są indywidualnych potrzeb Klienta oraz etapu dochodzenia należności. W przypadkach takich jak windykacja przedsądowa zaczynam od gruntownej analizy sprawy, uzyskania danych dłużnika, nawiązania z nim bezpośredniego kontaktu oraz ustalenia powodu zwlekania ze spłatą zobowiązań. Jednocześnie dążę do uzgodnienia z dłużnikiem rozwiązania pozwalającego na możliwe jak najszybsze uregulowanie zaległości, bez konieczności podejmowania radykalnych kroków. Jeśli te czynności nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, jako windykator działający na mocy udzielonego mi pełnomocnictwa, przygotowuję pozew, a następnie składam go w sądzie, gdzie reprezentuję klienta podczas całego toku postępowania.

Po wydaniu przez sąd tytułu wykonawczego opracowuję oraz składam wniosek o wszczęcie egzekucji do komornika. W kolejnym etapie na bieżąco monitoruję jej przebieg, aż do momentu, kiedy windykacja długów okaże się w pełni skuteczna.

Jeżeli zainteresowała Państwa zatem windykacja długu przeprowadzana we współpracy z Kancelarią Radcy Prawnego Kamila Filipskiego, serdecznie zapraszam do kontaktu.